Piatok 19. 4. 2024

• Vážení priaznivci našej školy,

Aj v tomto roku máte možnosť venovať 2 percentá z Vašich daní v prospech našej školy.

Viac informácií na tomto linku:

2 percentá

Vážení rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v stredu 17.4.2024.

Triedne schôdzky: od 16,00 do 16,45 hod.

Konzultácie s ostatnými vyučujúcimi : od 16,45 do 17,30 hod.

Účasť je žiadúca!

• Deň narcisov v našej škole - Obrázok 1

Vo štvrtok 18. 4. 2024 sa ulice Slovenska opäť rozžiaria malými žltými kvietkami pripnutými na oblečení ľudí ako prejav podpory onkologickým pacientom. Zároveň bude prebiehať finančná zbierka organizovaná Ligou proti rakovine. Do tejto zbierky sa znovu zapojíme aj v našej škole. Žiaci budú môcť vhodiť do oficiálnej zapečatenej pokladničky ľubovoľný finančný príspevok ráno pred vyučovaním od 7:00 alebo aj cez veľkú prestávku po 3. vyučovacej hodine vo vestibule školy a budú sa môcť tiež vyzdobiť pripnutím narcisu na oblečenie.

• V novom videu od školských spravodajcov si môžete pozrieť udalosti z februára a marca na našej škole.

• Slávik Slovenska

Na našej škole sa opäť po roku rozozvučali detské hlásky. Žiaci všetkých ročníkov sa stretli v speváckej súťaži Slávik Slovenska 2024, kde odvážne reprezentovali ich triedy. Nádherným vystúpením nám pripomenuli mnohé ľudové piesne. Súťažiaci predviedli hodnotné vystúpenia. Porota po ťažkom rozhodovaní udelila ceny nasledovne.

V 1. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Oxana Čillová z triedy 2.A, na 2. mieste Adelka Ťaptíková ( 2.B), na 3. mieste Dunja Davidovič ( 3.B). Porota udelila aj Čestné uznania za prednes ľudovej piesne a to Bianke Kovalíkovej ( úvodný roč.), Alžbetke Bartošovej (1.A) a Paulínke Cerovskej (1.B).

• Pozvanie na deň otvorených dverí a zápis do 1. ročníka

Základná škola, A. Stodolu 60, Martin - Záturčie

Vás pozýva na prehliadku našej školy

20. marca 2024 od 14,00 do 16,30 hod.

a na zápis do 1. ročníka

03. - 04. apríla 2024 od 14,00 do 18,00 hod.

Prineste si : rodný list dieťaťa a občiansky preukaz

V školskom roku 2024-2025 otvárame aj triedu úvodného ročníka pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou.

• Ďalší pekný úspech

21. 3. 2024 sa v priestoroch Astronomickej pozorovateľne M. R. Štefánika pri GVPT v Martine
    uskutočnilo okresné kolo astronomickej vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“. Štruktúra súťaže
    pozostávala z troch nezávislých častí: riešenie testu a príkladov, riešenie „slepej“ hviezdnej mapy,
    ústne kolo.
    Našu školu reprezentoval v 1. kategórii Jakub Eugel (6.B), ktorý sa umiestnil na prvom mieste a v 2.
    kategórii Samuel Planieta (7.B), ktorý sa umiestnil na ôsmom mieste.
    Srdečne blahoželáme!

• Opäť nám nesmiernu radosť urobila žiačka 8.A triedy Sofia Juhošová. Dňa 13.3.2024 sa zúčastnila regionálneho kola súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín (tu v Martine známa súťaž pod názvom Vajanského Martin). S náročnou básňou od Hviezdoslava zvíťazila a postupuje do krajského kola. Sme na ňu hrdí, srdečne jej blahoželáme a prajeme jej ďalšiu úspešnú reprezentáciu.

• Oznam

V stredu 20.03.2024 budú žiaci 9. ročníka písať Testovanie 9 2024. Žiakom 5., 6., 7. a 8.ročníka udelila riadteľka školy riaditeľské voľno. Z toho dôvodu žiaci 5., 6., 7. a 8. ročníka nemajú nárok na obed a budú z neho automaticky odhlásení. Žiaci 9. ročníka - stravníci - nárok na obed v ŠJ majú.

Za pochopenie ďakujeme.

• Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe pozornosti, milých slov, pomoci a pod. Prečo teda aspoň niekoľko dní v roku neprežívať lásku ešte intenzívnejšie než inokedy? Prečo nebyť k tým, ktorých máme radi a vážime si ich, pozornejšími a milšími? Dá sa to celkom jednoducho a nemusíme preto ani kupovať množstvo nezmyselných darčekov.

A tak sme 8. marec na našej škole oslávili tieto dva sviatky spoločne prežili príjemný deň plný vzájomných prejavov lásky a úcty, podporený oblečením v tónoch červenej farby. K príjemnej a pohodovej atmosfére prispeli aj žiačky 9.A triedy rozdávaním srdiečkových pozdravov, ktoré vyrobili a pripravili pre našich žiakov – tí ich potom mohli využiť napr. ako valentínku či ako prianie pre maminku k MDŽ.