Organizácia ŠKD a pracovná doba Oddelenia ŠKD Prihlasovanie a odhlasovanie detí z ŠKD Plán práce ŠKD Poslanie ŠKD Naše akcie a tvorba

ŠKD ROZPRÁVKOVO

Organizácia ŠKD a pracovná doba

Organizácia ŠKD

·   Pracovná doba p.vychovávateliek v ŠKD začína ráno od 6,00 do 7,30 hod. a pokračuje od 11,25 do 16,30 hod.

·   Činnosť s deťmi je rozdelená na výchovno-vzdelávaciu, odpočinkovú , rekreačnú činnosť.

·   Výchovno-vzdelávacia činnosť v ŠKD prebieha v jednotlivých oddeleniach podľa týždenných plánov, v ktorých sa rešpektujú individuálne záujmy dieťaťa mladšieho školského veku, princíp dobrovoľnosti, príťažlivosti a práv dieťaťa. Využívaním a striedaním rôznych metód a foriem práce sa vychovávateľky ŠKD snažia zaujať a aktívne zapojiť deti do činnosti, prihliadaním na kompetencie detí.

·   Odpočinkové a relaxačné činnosti hry, voľné kreslenie, čítanie, rozhovory a odpočinok prinášajú deťom uvoľnenie po vyučovaní.

·   Významnou činnosťou ŠKD je príprava na vyučovanie, pri ktorej si deti osvojujú správny spôsob učenia. Príprava na vyučovanie poskytuje deťom možnosť vypracovať si domáce úlohy a formou didaktických hier si upevňovať vedomosti získané na vyučovaní.

·   Príspevok za pobyt dieťaťa v ŠKD  je 22 EUR za mesiac.

ŠKD Rozprávkovo

pri ZŠ, A. Stodolu 60, Martin v školskom roku 2023/2024

Ráno:

od 6. 00 – 7.30 hod.

schádzacie oddelenia

o 7.25 odovzdávanie detí do tried

Popoludní :

11. 25 – 15,30 hod.

po oddeleniach ŠKD

činnosť odpočinková, obed, rekreačná činnosť,  príprava na vyučovanie, krúžková činnosť

od 15,30 – 16.30 hod.

schádzacie oddelenie na prízemí pri ŠJ

Preberanie detí - do 16.30 podľa pokynov na vypísanej žiadosti prihlásenia dieťaťa do ŠKD. Zmenu je potrebné nahlásiť vopred písomne, na telefonické oznámenie dieťa vychovávateľka nepustí z bezpečnostných dôvodov.

Zdravý a rozprávkový školský rok 2023/ 2024 praje

kolektív ŠKD Rozprávkovo

Bezpečnosť a ochrana zdravia

·    Za bezpečnosť detí počas celého ich pobytu v ŠKD zodpovedá

vychovávateľka na začiatku školského roka sú deti vychovávateľkou

oboznámení s vnútorným poriadkom školy(zdokumentované v triednej

knihe výchovnej činnosti);

·    dieťa sa riadi pokynmi vychovávateľky a dodržuje bezpečnostné predpisy

ak dieťa úmyselne poškodí zariadenie v ŠKD, jeho zákonný

zástupca je povinný vzniknutú škodu uhradiť;

·    v súlade s vnútorným poriadkom školy sa nedoporučuje, aby deti nosili do ŠKD

cenné predmety (mobilné telefóny, finančnú hotovosť,...);

·    straty z uzavretých priestorov ŠKD a školy u poisteného dieťaťa vybavuje vychovávateľka v spolupráci s rodičmi a vedením školy;

·    ak zistí vychovávateľka u dieťaťa zdravotné ťažkosti: nevoľnosť, zvýšenú teplotu telefonicky upovedomí o zdravotnom stave dieťaťa rodičov.

Správanie sa detí

·    zo ŠKD môže byť riaditeľom na návrh vychovávateľky vylúčené dieťa, ktoré opakovaným spôsobom narušuje činnosť zariadenia ŠKD, ohrozuje bezpečnosť svojich spolužiakov, nerešpektuje vnútorný poriadok školy.