Erasmus+

V rámci programu  Erasmus+ pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy, Kľúčová akcia 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov nám bol na základe prihlášky schválený projekt:

Zvýšenie kvality vyučovania anglického jazyka a zdokonalenie jazykových kompetencií učiteľov.

Trvanie projektu je 12 mesiacov, od 1.6.2015 do 31.5.2016. Projekt je financovaný zo zdrojov EÚ.

Ide o mobilitu pedagogických zamestnancov v zahraničí, konkrétne v Anglicku. Do projektu sú zapojení štyria  učitelia. Cieľom projektu je predovšetkým zlepšenie odborných kompetencií učiteľov, zlepšenie ich pripravenosti na zmeny z hľadiska modernizácie a internacionalizácie školy, zvýšenie kvality vo výučbe a rozšírenie jazykovej zručnosti učiteľov. Škola chce predovšetkým využiť vzdelávanie učiteľov v zahraničí na skvalitnenie vyučovacieho procesu v oblasti cudzích jazykov, podporiť sebavedomie učiteľov. Dvaja účastníci projektu budú študovať v meste Cambridge, v priestoroch  Homerton College cez organizáciu Bell. Ďalší dvaja budú zapojení v jarných mesiacoch cez organizáciu ISP.

V júli 2015 sa v rámci projektu Erasmus+ zúčastnili študijného pobytu pani učiteľka Jarmila Malá a pani zástupkyňa Hana Považanová. Dva týždne strávili v meste Cambridge. Absolvovali dva rozdielne kurzy. Prvý bol zameraný na rozvoj didakticko-metodologických kompetencií frekventantov vo výučbe anglického jazyka pre mladších žiakov, zdokonaľovanie jazykových zručností a výmenu skúseností s pedagógmi z iných krajín. Druhý kurz bol venovaný kreativite učiteľov na vyučovaní.