Dňa 20. februára sa vybraní naši žiaci zúčastnili kolkárskeho turnaja Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. Výsledková listina nás potešila, pretože ocenení boli aj Larissa Čavolská za 2. miesto v kategórii staršie žiačky a Roman Hrivnák za 3. miesto v kategórii starší žiaci, obaja zo 7.B triedy. Srdečne im blahoželáme.
Novinky
Naši úspešní kolkári
- 16. 3. 2026
Matematika prakticky v 8.A
- 16. 3. 2026
- 4
Na uplynulých hodinách matematiky pod vedením pani uč. E. Búchalovej sa naši ôsmaci venovali tvorbe modelov hranolov. Prostredníctvom tejto praktickej aktivity si nielen upevňovali znalosti o rovinných útvaroch a o telesách, ale zároveň rozvíjali priestorovú predstavivosť, jemnú motoriku, presnosť a precíznosť, trpezlivosť pri práci. Dôležitou súčasťou bola aj spolupráca, komunikácia a vzájomná pomoc medzi spolužiakmi. Aj takáto tvorivá činnosť patrí medzi aktivity, ktoré dopĺňajú bežne klasické vyučovanie a umožňujú žiakom spoznávať matematiku prakticky a hravou formou.
V úvodnom ročníku pracujú ako včeličky
- 13. 3. 2026
Deti z úvodného ročníka si už na hodine výtvarnej výchovy začali pripomínať symboly jari a veľkonočných sviatkov.Vyrobili veselých zajačikov a maľované vajíčka. Čo poviete, podarili sa?
Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo
- 13. 3. 2026
Na okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín nám tento týždeň urobila radosť Viki Dzivá Baluchová z 3. A, ktorú odborná porota za prednes básne Škriepky v učebnici matematiky ocenila Čestným uznaním. Ďakujeme pani učiteľke Mihálikovej za prípravu na súťaž a Viki za peknú reprezentaciu školy.
Sieťovanie
- 12. 3. 2026
Dňa 4. 3. 2026 sa pani učiteľka Mgr. P. Mandzáková Tolnayová s piatimi deviatakmi našej školy (Danielom Kotianom, Ondrejom Masarikom a Lukášom Chodúrom z 9.B a s Lenkou Svinčiakovou a Laurou Prievarovou z 9.A) zúčastnili konferencie s názvom Sieťovanie. Tentokrát bola zameraná najmä na tému Dobrovoľníctvo a ako vždy ju výborne zorganizoval Parlament mladých Martin v spolupráci s mestom Martin. Žiaci aj pedagógovia sa zúčastnili na inšpiratívnych prednáškach a workshopoch dobrovoľníckych organizácií, ako sú YMCA, SyTev a Žilinské dobrovoľnícke centrum. Súčasťou programu bola aj prednáška a workshop Parlamentu mladých Martin. Pedagógovia sa zúčastnili i workshopu vedeného pani Karolínou Majkovou z organizácie NIVAM, ktorý bol zameraný na tému práce koordinátorov školských parlamentov. Myšlienka sieťovania spočíva v prepájaní mladých ľudí v rámci ich mesta aj širších regiónov, vytváranie vzájomných kontaktov, spolupráce a podporovaní dôležitej participácie mladých ľudí na živote našej spoločnosti. Žiaci aj pedagógovia opakovane hodnotia tieto podujatia ako veľmi zaujímavé a prínosné.
Prevencia obchodovania s ľuďmi - ako bezpečne vycestovať do zahraničia
- 10. 3. 2026
Cieľom pondelkovej (9.3.2026) preventívnej aktivity realizovanej v spolupráci s Mestskou políciou bolo sprostredkovať našim deviatakom teoretické vedomosti o zákonitostiach a znakoch obchodovania s ľuďmi, ale najmä posilniť ich sociálne zručnosti v bežnom živote. Poskytnúť informácie o tom, ako bezpečne vycestovať za brigádou, či prácou do zahraničia. Téma to bola zaujímavá, ale zároveň aj ťažká, keďže riziku, že všetci sa môžeme stať obeťou zneužívania, sa nedá celkom vyhnúť. Môžeme len byť čo najviac pripravení a vedieť, čo robiť v takomto prípade a kde hľadať pomoc. Pútavo a zážitkovo ju odprednášal pán policajt M. Štrba počas dvoch vyučovacích hodín a žiaci si pozreli aj film, kde vystupovali skutočné obete obchodu s ľuďmi, ktorým sa podarilo utiecť, ale tým ich trápenie neskončilo, lebo s psychickými aj fyzickými následkami sa budú musieť vysporadúvať po celý ďalší život, a to aj s pomocou odborníkov. Spätná väzba od žiakov bola pozitívna, dozvedeli sa nové a užitočné informácie a konkrétne rady, ako byť opatrní. Aktívne sa zapájali a kládli otázky a veríme, že nikdy nebudú musieť tieto získané vedomosti a zručnosti použiť. Ďakujeme pánovi policajtovi Štrbovi, pani psychologičke Pacekovej za organizáciu preventívnej aktivity a tešíme sa na ďalšiu vzájomnú spoluprácu.
Krajinou cností s 5.B
- 10. 3. 2026
V pondelok 9.3.2026 v rámci hodiny etickej výchovy a náboženstva naša 5.B mala opäť hodinu zameranú na výchovu k cnostiam spolu s pani psychologičkou a triednou pani učiteľkou. Dnes sme v nás objavovali a prebúdzali tieto cnosti: ŠTEDROSŤ a TVORIVOSŤ. Žiaci tak mohli svoju tvorivosť a fantáziu podporiť pri tvorbe „Mandaly pocitov“. Mali sa zamyslieť nad svojou náladou a vybrať si také farby, ktoré zodpovedajú ich nálade. Aktivita ich uchvátila o to viac, že mandalu maľovali potravinárskymi farbami na voňavú oblátku, ktorú si potom mohli aj zjesť. Mandala je symbolom jednoty, rovhováhy, ponúka priestor k sebapoznaniu. Mandaly sú všade okolo nás v prírode, stačí sa pozrieť napríklad na vločky snehu, letokruhy stromu, kvety. Maľovanie mandál je vynikajúcim nástrojom na odbúranie stresu, upokojenia mysle, podpory kreativity, meditácie a sústredenia sa na prítomný okamih, pričom ich obľubujú deti aj dospelí. Oblátky zároveň symbolizujú dobrotu, srdečnosť, štedrosť a tak, kto chcel, mohol na záver ponúknuť a podeliť sa so svojou mandalou – náladou a dať tak svoju náladu ochutnať druhým. Deťom sa aktivita páčila a veríme, že čím viac budeme o cnostiach a ich prínose pre náš život hovoriť, tým ľahšie im deti porozumejú a budú ich vedome používať.
11
Zlatá bodka za jesennou súťažou ACT IT OUT!
- 9. 3. 2026
- 5
Naši žiaci z 3.B triedy pod vedením pani učiteľky Jarmily Malej zavŕšili svoju úspešnú cestu v celoslovenskej súťaži v anglickom jazyku ACT IT OUT!
Vložili do nej obrovský kus energie a kreativity. Po januárovom vyhlásení výsledkov, kedy oslavovali získané 1. miesto, prišiel v marci ten najočakávanejší moment.
Dňa 5.3.2026 navštívila našu školu pani Radka Chramcová zo spoločnosti Ventures Books,
aby žiakom osobne zablahoželala a priniesla im kopec parádnych cien!
Atmosféra pri stretnutí bola plná radosti a motivácie do ďalšieho učenia angličtiny.
Gratulujeme!
Ďalší talent v našej škole
- 9. 3. 2026
Dňa 8.3.20026 sa v športovej hale na Podháji
uskutočnila Celoslovenská tanečná pohárová súťaž
disciplín IDO. Zapojila sa do nej aj žiačka 3. B triedy
Emma Husárová, ktorá vo formáciách skončila na druhom mieste
a ako duo si s kamarátkou vytancovala 6. miesto.
Srdečne blahoželáme!
Deň otvorených dverí je za nami
- 8. 3. 2026
6.3.2026 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Bol úspešný.Našu školu navštívili budúci prváci so svojimi rodičmi. Doobeda si prezreli priestory našej školy, ktoré im predstavili v rámci rovesníckeho vzdelávania naši ôsmaci. Laura Huličiarová, Livka Ladovičová , Sofi Vašková a Šimon Kečkéš porozprávali o priestoroch školy a živote v nej. Išlo im to výborne. Nechýbal ani maskot zajko Paľko, ktorý vítal deti už pri vchode do školy. Potom sa rodičia zúčastnili otvorenej hodiny v triede u pani učiteľky Elenky Raffajovej a Mirky Mihálikovej. Samozrejme, nazreli aj do ostatných tried, pretože všetky boli otvorené. Niektorí odvážnejší predškoláci sa zapojili aj do vyučovacieho procesu. Poobede si mali možnosť rodičia a deti prezrieť aj činnosť v ŠKD . Záujmové útvary – folklórny, divadelný, anglický jazyk, LEGO a NATAŽ (Nadaní a talentovaní žiaci na matematiku) predstavili svoju bohatú činnosť a do činnosti krúžkov zapojili nielen deti, ale aj rodičov.
2
Deň kreatívneho balenia
- 23. 2. 2026
- 3
Posledný deň pred jarnými prázdninami sme strávili netradične - klasické vyučovanie sme si spestrili zaujímavými kostýmami, no hlavne - v duchu hesla "Odtaškuj sa!" sme prišli do školy zbalení do všetkého možného, hlavne nie v školskej taške! A naši žiaci opäť raz ukázali, že fantázia naozaj nemá hranice! :) a škola je miestom nielen učenia sa, ale aj kreatívnej zábavy.
Neprehliadnite !
- 20. 2. 2026

Spomienky na zimné radovánky v 5.A
- 5. 3. 2026
- 12
Environmentálna výchova - SIM
- 23. 2. 2026
Týždeň preed jarnými prázdninami bolo školské vyučovanie doslova preplnené rôznymi aktivitami. Šiestaci navštívili SIM v Priekope, kde sa vzdelávali v oblasti ekológie.
Raz budeme jazdiť - dopravná výchova
- 8. 2. 2026
V uplynulých mesiacoch žiaci 2. stupňa postupne absolvovali dopravnú výchovu. Keďže sú aj ako chodci, cyklisti alebo kolobežkári účastníkmi dopravnej výchovy, sú to pre nich užitočne strávené vyučovacie hodiny. Do fotogalérie boli pridané nové fotografie Raz budeme jazdiť - dopravná výchova.
24
MCORŠ - KOLKY
- 20. 2. 2026
Ako každým rokom, tak aj tento sme sa zapojili do Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. 48 našich žiakov pod vedením pani uč. Bielikovej a pána uč. Temera boli súťažiť a hádzať guľami. Niektorí prvýkrát, iní už opakovane. Ako sa im darilo, budeme vedieť až po celodennom vyhodnotení. Určite sme im však držali palce.
Slovenskoooo!!!
- 19. 2. 2026
Včera -18.2.2026 - sme sa spolu s našimi žiakmi pridali k nadšeným fanúšikom nášho hokejového tímu a s napätím sme sledovali zápas s Nemeckom. Radosť z víťazného výsledku 6:2 bola zaslúžená a veľmi veľká. Nášmu tímu, ako aj ďalším našim športovcom na olympiáde držíme palce!!!
Fašiangový karneval na 1.stupni
- 18. 2. 2026
Karneval na 1. stupni sa niesol v duchu radosti, súťaženia a skvelej zábavy. Žiaci, prezlečení do originálnych masiek, súťažili po jednotlivých triedach v rôznych zábavných disciplínach. Deti si s radosťou zatancovali na obľúbené pesničky, vytvorili veselú tanečnú atmosféru a ukázali, že im nechýba energia ani dobrá nálada. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.
12
Fašiangy Turíce
- 16. 2. 2026
Link na reportáž z podujatia v TV Turiec https://youtube.com/watch?v=8iGXlwEiJFw&si=4V5mCqBwrVrORmo5
5Žiaci divadelného a folklórneho krúžku sa predstavili vydareným a pútavým kultúrnym programom, ktorý mapoval ľudové zvyky a tradície našich predkov počas Fašiangov. Programu sa zúčastnili žiaci 1. aj 2. stupňa a mali možnosť nasať atmosféru sprievodu v maskách, domácej zakáľačky, i pochovávania basy. Program so žiakmi pripravili pani učiteľka Mgr. M. Miháliková a pán učiteľ Bc. Jozef Dudka, za čo im patrí srdečná vďaka.
Športovo-turistické vychádzky (8.A, 6.B)
- 11. 2. 2026
- 9
V pondelok a v utorok sa pridali k lyžiarom aj kolektívy 8.A a 6.B triedy, aby si trochu zašportovali a navštívili peknú prírodu Valčianskej doliny. Výlety sú súčasťou posilňovania hodín telesnej výchovy a športu. Ďakujeme pánovi učiteľovi Cingelovi, ktorý so žiakmi vo Valči bol. Vo štvrtok a v piatok sa pridajú ďalší naši žiaci. Dúfame, že počasie ako-tak vydrží.
