Projekty
- NP Podpora pomáhajúcich profesií 3
- Národný projekt - Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov
- DIGI ŠKOLA
- Čítaním a písaním ku kritickému mysleniu
- Erasmus+
- Zvyky a tradície našich predkov
- Škola inkluzionistov
- Spolu múdrejší 3
- KOMPLEXNÝ PORADENSKÝ SYSTÉM PREVENCIE A OVPLYVŇOVANIA SOCIÁLNO-PATOLOGICKÝCH JAVOV
Čítaním a písaním ku kritickému mysleniu
I.MODUL
Projekt „Škola, ktorej to myslí“ ponúka učiteľom školy akreditovaný vzdelávací program , ktorý učí pedagógov používať konkrétne interaktívne vyučovacie postupy, ktoré umožňujú aktívne zapojenie žiaka do procesu učenia tak, aby informácie a podnety vedel sám kriticky zhodnotiť. Metódy podporujú u žiakov samostatné, kreatívne a kritické myslenie, schopnosť analyzovať informácie a efektívne vytvárať a vyjadrovať vlastný názor namiesto ešte stále veľmi rozšíreného memorovania. Projekt sa zameriava na zmenu vyučovacích metód, nie na zmenu obsahu vyučovania.
Organizátormi projektu je Stredoeurópska nadácia a Združenie Orava pre demokraciu vo vzdelávaní. Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Stredoeurópskej nadácie.
Naša škola sa zapojila do projektu „Škola, ktorej to myslí“ v školskom roku 2011/2012. Pedagógovia absolvovali na piatich stretnutiach 5 okruhových tém, ktoré odborne viedli: PhDr. Viera Michalková, Ing. Jana Andrisová, Mgr. Dana Facunová a Mgr. Magdaléna Kubisová. Obsahom vzdelávania boli témy:
- Všeobecná stratégia kritického myslenia a učenia vo vyučovaní
- Kooperatívne učenie
- Metódy písania podporujúce kritické myslenie
- Metódy čítania podporujúce kritické myslenie
- Spolupráca rodiny a školy. Triednictvo.
Vzdelávanie a projekt bol ukončený záverečnými obhajobami v máji 2012.
II.MODUL
V druhom module projektu "Škola, ktorej to myslí" naši pedagógovia pokračovali v školskom roku 2013/2014 pod názvom Podpora kritického myslenia. 60 vyučovacích hodín pod vedením skúsených lektoriek, ktoré boli bohaté na aktivity, prezentácie a záverečné prezentácie portfólií, sme úspešne ukončili v júni 2014.